Aksu TV Hakkında

Kahramanmaraş Radyo ve Televizyon Yayınları A.Ş. ve AKSU TV logolu televizyonumuz, 11 yıl önce yayın hayatına başlamıştır. TÜRKSAT 4A uydusundan, 12.641 frekansı, 30000 sembol oranı, 2/3 horizontal parametrelerinden yayın yapan kuruluşumuz, Kahramanmaraş Merkezden tüm Türkiye, Avrupa’nın tamamı, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Çin’e kadar net bir şekilde izlenmektedir.

Kahramanmaraş’ta bulunan TV binamız, tamamı 1.600 metrekare kapalı alan olmak üzere 4 katlı olup, yapım aşamasından itibaren tv binası olarak projelendirilmiştir. 300 metrekare kapalı alan canlı yayın stüdyolarından haftada ortalama 35 canlı yayın yapılmaktadır.

Televizyonumuz yayın hayatına başlamasından itibaren bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde yayıncılık konusunda inanılmaz başarılı bir ivme kazanmıştır. Her gün ortalama 5 canlı yayın kuşağımızda farklı içerikli programlarla izleyicilerimizle buluşmaktadır.

Aksu TV, merkez ve bölgelerde yaklaşık 50 kişilik ekibi ve yönetim kadrosuyla hizmet vermektedir. Her geçen gün, sağladığımız yeni açılımlara, yeni ekip arkadaşlarımızı katarak devam etmektedir.

Aksu TV, HD Naken Yayın aracıyla stüdyo dışında, farklı mekânlarda canlı yayın yapma imkânına da sahiptir.

2 gün önce bilgi verildiği takdirde, Türkiye’nin her noktasında canlı yayın yapma imkânının yanında logosuz birçok televizyon kuruluşunun görüntülerini çekme imkânına da sahiptir.

Yurt ve dünya gündemini yakından takip etme adına Anadolu Ajansı abonesi olan AKSU televizyonumuz, ulusal haberlerde AA’nın havuzundan haber yayını ve canlı yayınlar yapmaktadır.

Kahramanmaraş ve bölgenin ekonomik ve Sosyo-Kültürel ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına bu açığı gören girişimciler tarafından 11 yıl önce kurulan Aksu TV, kendisine atfedilen büyük sorumluluğun bilincinde, durmaksızın hizmet üretmektedir.

En büyük zenginlik kaynağı olan izleyicisinden aldığı güç ve tarafsızlık misyonuyla her konuda fikir üretip kamuoyu oluşturmakta olan Aksu TV, tek geliri reklam olmasına rağmen elde ettiği başarı ve saygınlık tüm kuruluşlara örnek olacak niteliktedir.

Siyaset üstü bir kimlik ve akılcı yönetimler sayesinde şehrin ve bölgenin tüm odaklarınca takdir edilen Aksu TV, bu üstünlüğü ulusala taşımış, Türkiye genelinde televizyon kuruluşları arasındaki müstesna yerini almıştır.