Aksu TV Hakkında

Kahramanmaraş Radyo ve Televizyon Yayınları A.Ş. ve AKSU TV logolu televizyonumuz, 15 yıl önce yayın hayatına başlamıştır. TÜRKSAT 4A uydusundan, 12.265 Mhz, Vertical(Dikey), 27.500 Symbol Rate, FEC 5/6 parametrelerinden yayın yapan kuruluşumuz, Kahramanmaraş Merkezden tüm Türkiye, Avrupa’nın tamamı, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Çin’e kadar net bir şekilde izlenmektedir. Bunun Yanında Artı Yerel Medaya Uygulaması ile İnternet Bağlantısı olan Smart Tv'lerde, Apple Tv Lerde, IP Tv Uyumlu Cihazlarda, Aksu Tv Haber Mobil Uygulamamız ile Dünyanın her yerinde bizleri 7 gün 24 saat izleyebilirsiniz.

Kahramanmaraş’ta bulunan TV binamız, tamamı 1.600 metrekare kapalı alan olmak üzere 4 katlı olup, yapım aşamasından itibaren Televizyon binası olarak projelendirilmiştir. 300 metrekare kapalı alan canlı yayın stüdyolarından haftada ortalama 25 canlı yayın yapılmaktadır.

Televizyonumuz yayın hayatına başlamasından itibaren bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde yayıncılık konusunda inanılmaz başarılı bir ivme kazanmıştır. Her gün ortalama 4 canlı yayın kuşağımızda farklı içerikli programlarla izleyicilerimizle buluşmaktadır.

Aksu TV, merkez ve bölgelerde yaklaşık 30 kişilik ekibi ve yönetim kadrosuyla hizmet vermektedir. Her geçen gün, sağladığımız yeni açılımlara, yeni ekip arkadaşlarımızı katarak devam etmektedir.

Aksu TV, HD Naklen Yayın aracıyla stüdyo dışında, farklı mekânlarda canlı yayın yapma imkânına da sahiptir.

3 gün önce bilgi verildiği takdirde, Türkiye’nin her noktasında canlı yayın yapma imkânının yanında logosuz birçok televizyon kuruluşunun görüntülerini çekme imkânına da sahiptir.

Yurt ve dünya gündemini yakından takip etme adına Anadolu Ajansı abonesi olan AKSU televizyonumuz, ulusal haberlerde AA’nın havuzundan haber yayını ve canlı yayınlar yapmaktadır.

Kahramanmaraş ve bölgenin ekonomik ve Sosyo-Kültürel ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına bu açığı gören girişimciler tarafından 15 yıl önce kurulan Aksu TV, kendisine atfedilen büyük sorumluluğun bilincinde, durmaksızın hizmet üretmektedir.

En büyük zenginlik kaynağı olan izleyicisinden aldığı güç ve tarafsızlık misyonuyla her konuda fikir üretip kamuoyu oluşturmakta olan Aksu TV, tek geliri reklam olmasına rağmen elde ettiği başarı ve saygınlık tüm kuruluşlara örnek olacak niteliktedir.

Siyaset üstü bir kimlik ve akılcı yönetimler sayesinde şehrin ve bölgenin tüm odaklarınca takdir edilen Aksu TV, bu üstünlüğü ulusala taşımış, Türkiye genelinde televizyon kuruluşları arasındaki müstesna yerini almıştır.